REDLAB MÜHENDİSLİK

İleri Teknoloji Laboratuvarı

Kaynak simülatörleri, sürüş simülatörü, iş sağlığı ve güvenliği simülasyonları, sanal gerçeklik ve yapay zeka alanlarında teknolojik donanımlar ve yazılımlar geliştirilmektedir.

Ekibimiz makine, mekatronik ve bilgisayar yüksek mühendislerinden oluşmaktadır. Ürünlerimizin mekanik, elektronik, yazılım çalışmaları uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Kaynak Simülatörü


Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik tabanlı kaynak simülatörleri, kaynak eğitimlerinde kullanılan en önemli cihazlardandır. Elektrik ark kaynağı, gazaltı kaynağı, özlü telle ark kaynağı, tig kaynağı eğitimleri verilebilmektedir.

Sanal ortamda kaynak yaparken ilerleme hızı, ilerleme açısı, çalışma açısı, pozisyon, ark boyu mesafesi gibi veriler anlık olarak raporlanabilmektedir.

DETAYLAR

Kaynak Simülatörü Cihazı

Boya Simülatörü


Sanal gerçeklik tabanlı boya simülatörleri, boya eğitimlerinde kullanılan en önemli cihazlardandır. Sprey boyama, toz kaplama, aşındırıcı kumlama eğitimleri verilebilmektedir.

Sanal ortamda boya yaparken ilerleme hızı, ilerleme açısı, çalışma açısı, mesafe gibi veriler anlık olarak raporlanabilmektedir.

DETAYLAR

Boya Simülatörü Cihazı

Sürüş Simülatörü


Sürüş simülatörü, gelişmiş sürüş yazılımı ve 2 eksenli hareketli bir platformdan oluşur. Profesyonel simülatör yazılımları, aracın gerçek sürüş ve motor dinamiklerini simüle edebilir, tüm fiziksel mekanikler benzer şekilde canlandırılır. Hareket sırasında toplanan tüm veriler, ölçüm ve değerlendirme için kullanılabilir ve simülasyon sonrası değerlendirme için yönetici ekranlarında sunulur. Simülasyon baştan sona kaydedilebilir ve tekrar izlenebilir.

DETAYLAR

Driving Simulator

İş Güvenliği Simülasyonları


Sanal gerçeklik tabanlı iş sağlığı ve güvenliği simülasyonları, çalışma ortamlarında meydana gelebilecek kazaların önlenmesi için eğitim amaçlı kullanılan en önemli araçlardan biridir.

Genel KKD kullanımı, yatay ve dikey yaşam hattı ile yüksekte çalışma, EKED eğitimi, yangın güvenliği, risk bulma, malzemeyi doğru kaldırma, kapalı alan ve gaz emniyeti ve ekipmanlarının kullanımı gibi alanlarda simülasyonlar geliştirilebilmektedir.

DETAYLAR

VR İş Sağlığı ve Güvenliği Simülasyonları